Kola se neustále točí ...

Hledáme opravdové strojvedoucí

Privátní nákladní železniční dopravce působící na železniční síti v České a Slovenské republice hledá do svých řad "opravdové" strojvedoucí, kteří se jen tak nezaleknou. Více informací zde.

PF 2021

Krásné prožití vánočních svátků Vám přeje IDS CARGO
- Vaše jistota pro rok 2021.

Foto soutěž

Chcete získat exklusivní praktický dáreček s motivem naší nové "retrovky"? Tak se zapojte do fotosoutěže: Pošlete nám fotku této krasavice do 31.8.2020 na mail marketing@ids-cargo.cz a uveďte svou korespondenční adresu. Po skončení soutěže odměníme každý povedený snímek.


Aby Vám to šlo od ruky, tak pro Vás máme GPS polohu vozidla: https://www.positrex.eu/public/linkToPosition/map.htm?URL=fxbaectrhkra

Další retro

S tímto nátěrem začínala, tak s ním také bude končit

Jednou z konkurenčních výhod naší společnosti je různorodé portfolio vlastních i najatých lokomotiv, které dokážeme operativně využívat. Své místo tu s ohledem na efektivní přepravu mají i "lokomotivní babičky", o které se však svědomitě staráme. Jednou z nich je i lokomotiva 121.065. Jde dost možná o poslední generální opravu této lokomotivní řady, tak jí chceme dopřát zajímavé provedení. Už se na něm v Přerově pracuje.


Aktuální informace z této rekonstrukce můžete sledovat na našem Facebooku.

KDS patří do rodiny firem IDS

Společnost IDS building corporation, do které patří i naše společnost, zařadila nově do svého portfolia společnost KDS - Kladenská dopravní a strojní. Koupí firmy získala skupina nejen další lokomotivy, ale také opravárenské zázemí.

První intermodální vlak z Obrnic

Dne 23. 9. 2019 vyjel první intermodální vlak z Obrnic do Bremerhavenu. Jde o velmi zajímavou vícefiremní spolupráci, kdy naše společnost zajišťuje sestavování vlaků v terminálu Obrnice.

Přidejte se k nám - dispečer směnový vedoucí v Ústí nad Labem


Podpoříme Vás při studiu

Přidejte se k nám už před maturitou.

Přezvali jsme prestižní ocenění

V náročné konkurenci ze všech možných oborů jsme byli vyhodnocení z 61 laureátů z našeho regionu.

Nové podmínky pro naše zaměstnance - přidat se můžete také Vy ...

Silvestr s retro Bobinou

Nová vozidla v naší flotile

Při rozšiřování naší lokomotivní flotily jsme nyní sáhli po nových vozidlech. 

365.003

Vectroni v našich službách.

"Belinda" odveze zvlášní vlak na Banát

Naše lokomotiva 365 odveze v úseku Praha - Štúrovo zvláštní rychlík na festival Banát. Více informací o spoji je zde - https://www.festivalbanat.cz/doprava 

Naše "Retro bobina" na Czech Raildays

V červnu se naše retrovka představila v rámci veletrhu Czech Raildays v Ostravě. Děkujeme za Váš zájem.

Údržby vozidel

Naše společnost disponuje také několika areály pro údržbu svých kolejových vozidel. Největší z nich se nachází v Děčíně.

V děčínském depu IDS CARGO proběhla demontáž, čištění, kontrola a následná montáž chladících článků lokomotivy 721 203-8. Lokomotiva je po úspěšné opravě vrácena zpět do provozu. Na snímku provádí mechanik Jakub Kobliha montáž chladicích článků po jejich čištění a opravě.

Foto: Václav Šafář

Pořád toho mnoho vozíme

Mezi zajímavé přepravy poslední doby patřil transport kolejnic nebo pracovních strojů.

Kromě klasických přeprav realizujeme také přepravy kolejnic nebo stavebních strojů. Aktuálně jsme tento týden přepravili kolejnice z Polska do Německa. Stavební stroje vozíme křížem krážem po celé ČR, ale minulý týden jsme vezli RM900 s MFS vozy do Polska, kde čistička udělala svůj kus práce a pak se vrátila zpět do ČR. Zde se zdržela pouze na chvíli a zase pokračovala směrem do Německa.

FOTO: Jan Kužílek

Retro "Bobina" IDS CARGO vyjela

Od 21.3.2018 se naše nově pořízená lokomotiva 140.042 objevuje v čele prvních vlaků společnosti IDS CARGO.

Jak jsme již v aktualitách níže avizovali, tak na koleje v březnu vyjel nový přírůstek do naší flotily. Jde o lokomotivu, kterou jsme se na oslavu 10 let společnosti IDS CARGO rozhodli dát do retro vzhledu. 

Dle očekávání budí vozidlo oprávněný zájem našich příznivců i odborné veřejnosti a při jízdě lokomotivy je u tratí "husto". Jsme za Váš zájem rádi a děkujeme za něj.


Další nově pořízená lokomotiva vyjede
v retro barvách

Nově pořízená 140.042 právě nyní prochází v Přerově omlazovací kůrou. Před jejím nasazením do našich služeb však obdrží retro nátěr.

Po diskusi s našimi fanoušky na sociálních sítích jsme se rozhodli jim k našemu desátému výročí udělat radost a lokomotivu nalakovat do autentického výtvarného řešení
z osmdesátých let.

Foto-report z rekonstrukce vozidla...

IDS CARGO kupuje první "Belgičanku"

IDS CARGO se stala prvním majitelem rekonstruované lokomotivy 365. Jde o ideální moderní vozidlo pro tranzitní dopravu přes ČR a SR. Slavnostní převzetí proběhlo 4.5.2017.

Další novinky sledujte na našem ...