Unikátní tárovací technika

Vahařské středisko

Jsme vlastníky dvou železničních tárovacích vozů určených ke kalibraci železničních kolejových vah. Vozy jsou dále využívány jako břemeno při zátěžových zkouškách nově budovaných či rekonstruovaných mostů a vlastním etalonovým závažím provádíme běžně i kalibrování silničních vah. Oba železniční vozy jsou schváleny pro provádění kalibrací kromě České republiky i na Slovensku.

Oba vozy jsou vybaveny malým elektrickým jeřábem pro snazší manipulaci s etalony a převodovkou pro drobný posun po koleji kolem váhy v dosahu napájecích kabelů. Novější etalonový vůz může být navíc zatížen až na hmotnost 120 tun, tj. 30 tun na nápravu a prostřednictvím hydraulického zařízení je schopen se zvednout nad temeno kolejnice a vagón může působit až hmotností 2x60 tun ve vzdálenosti pouhých 3.100 mm. Tento systém je ideální pro kalibraci malých mostů třímostových vah.

Etalonové vozy a závaží s úspěchem používáme pro kalibrování vah v:

  • České republice - provádíme úřední kalibrace vah pro místní vahařské společnosti a u určitých typů vah jsme schopni zajistit revizi a kalibraci na klíč vlastními zaměstnanci
  • Slovensku - každoročně provádíme kalibrace vah pro místní vahařské společnosti včetně vlastních komplexních revizí